Komerční banka penzijní fond

Komerční banka penzijní fondPenzijní fond Komerční banky se svou strategií řadí mezi fondy konzervativní a jednoznačně upřednostňuje v investiční strategii stabilitu fondu. Stabilní výnosy dlužných cenných papírů jsou preferovány před rizikovějšími finančními operacemi. Cílem fondu je dosáhnout dostatečného zisku při minimalizaci rizika a nízkých nákladech. Tato strategie umožňuje dosahovat i dostatečné úrovně zhodnocení nad úroveň inflace.

Prostřednictvím široké sítě poboček Komerční banky působí penzijní fond KB po celém území České republiky. Smlouvy je možno uzavřít na pracovištích služeb klientům o penzijním připojištění, provádět jejich změny, případně jejich prostřednictvím vyžádat informace.

Komerční banka penzijní fond si udržel v roce 2009 svůj podíl na trhu penzijního připojištění. Podíl na trhu dle počtu účastníků je na úrovni 11 % a podíl měřený objemem finančních prostředků účastníků se pohybuje na úrovni 13,6%. Cílem penzijního fondu nadále zůstává hospodaření zajišťující přijatelnou úroveň zhodnocení při konzervativnímu přístupu k investičním příležitostem.

Díky penzijnímu připojištění si můžete každý rok odečíst z daňového základu až 12000 Kč. Uplatnění odpočtu přitom není vůbec složité – díky službě Daňové optimum vás včas upozorníme, pokud máte za daný rok naspořeno méně než je potřeba a nemohli byste plný odpočet z daňového základu využít. Po skončení kalendářního roku vám pak automaticky zašleme potvrzení o výši zaplacených příspěvků spolu s návodem, jak v tomto případě postupovat. Nemusíte vyplňovat daňové přiznání, odpočet za vás ve většině případů uplatní váš zaměstnavatel.

Penzijní fond Komerční banky disponuje druhým nejvyšším základním kapitálem ze všech fondů ve výši 200 mil. Kč. Základní kapitál byl splacen v plné výši Komerční bankou, a. s. – 2000 ks akcií na jméno ve jmenovité hodnotě 100 000 Kč upsaných akcionářem formou peněžitého vkladu.

Proč vybrat právě penzijní fond KB

  • nejlepší fond v ČR pro rok 2011 a 2012 dle hodnocení prestižního mezinárodního magazínu World Finance a finančního portálu Global Banking & Finance Review,
  • patří k největším a nejvýznamnějším penzijním fondům v ČR (více jak 500 tis. účastníků),
  • vysoký zisk 676 mil. Kč za rok 2011 (zisk se každoročně rozděluje ve formě zhodnocení účastníkům),
  • 2,04 % – zhodnocení za rok 2011 (dlouhodobý průměr od r. 2000 činí 3 % – patří mezi nejvyšší na trhu),
  • 1 % z každé platby kreditní kartou KB (Lady karta, A karta) bude připsáno na penzijní účet účastníka u PF KB,
  • slevová karta SPHERE (slevy 5 – 30 % v síti více než 9 000 obchodních míst v ČR a SR),
  • zvýhodněné pobytové programy lázeňské a rekreační péče od partnerů penzijní fond KB,
  • bezplatný internetový přístup k penzijnímu účtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *