Penzijní fond České spořitelny a.s.

CS-pf-velke-logoPenzijní připojištění se státním příspěvkem je výhodná forma dlouhodobého spoření, které významným způsobem podporuje stát. Státní příspěvky a další výhody můžete využívat po celou dobu spoření, tedy i po splnění podmínek pro výplatu prostředků.

Penzijní fond České spořitelny a jeho výhody

  • dostupnost – kompletní servis poskytuje síť poboček České spořitelny, vybrané služby jsou též dostupné na bezplatné lince 800 207 207 a na lince služby SEVIS 24,
  • služba Maximum – jednoduchá možnost, jak doplatit příspěvky v závěru roku a získat daňovou úlevu,
  • jistota – mimořádné zázemí silné finanční skupiny,
  • služby bez poplatků – uzavření smlouvy, vedení účtu, zasílání výpisů a potvrzení pro daňové úlevy je zdarma,
  • zvýhodněná nabídka komplexního pojištění od Pojišťovny České spořitelny- naši klienti mohou po uzavření smlouvy o penzijním připojištění zvolit jednu z nabízených variant a získat tak komplexní pojištění až o 60 % výhodněji oproti běžným tržním cenám,
  • možnost ovládat svůj účet prostřednictvím internetového bankovnictví,
  • Premia karta ČP – umožňuje získat slevu na pojištění a spořit na penzi díky běžnému nakupování.

Konkrétní částka státního příspěvku závisí na výši Vašeho příspěvku a případného příspěvku jiné osoby. Maximální státní příspěvek na penzijní připojištění obdržíte, pokud smluvně sjednaná výše Vašeho příspěvku, příp. součet Vašeho příspěvku a příspěvku jiné třetí osoby činí 500 Kč. Na příspěvek placený zaměstnavatelem se státní příspěvek neposkytuje.

Od 1. ledna 2013 dojde ke změně

Důchodová reforma účinná od 1. ledna 2013 změní výši státního příspěvku na penzijní připojištění. Nárok na státní příspěvek nově vzniká při minimální úložce 300 Kč a činí 90 Kč. Výše příspěvku je 90 Kč + 20 % z částky nad 300 Kč. Maximální výše státního příspěvku na penzijní připojištění činí 230 Kč. Již vyplacených státních příspěvků se změna nijak nedotkne.

Penzijní fond České spořitelny rozděluje svým klientům nejčastěji 85 % ročního zisku. Finanční produkty České spořitelny jsou výnosným i bezpečným způsobem pravidelného spoření. Proti znehodnocení jsou klientské prostředky chráněny zákonem o penzijním připojištění díky zázemí silné finanční skupiny České spořitelny a dohledu České národní banky a Ministerstva financí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *