Penzijní Fond ING a.s.

Penzijní fond ING a.s.Penzijní fond ING je podílový fond, který bývá zřizován soukromým subjektem bankou či státem. ING penzijní fond poskytuje penzijní připojištění. Hlavní jeho výhodou je ochrana vložených prostředků. Penzijní fond nesmí připisovat záporné zhodnocení a tak má investor jistotu, že v nejhorším případě dostane zpět to, co do fondu vložil. Důležitá je v současné době i státní podpora.

Penzijní připojištění ING výhody

  • ING penzijní připojištění si můžete uzavřít z pohodlí domova online,
  • zůstatek pod kontrolou – na našem portálu si můžete kdykoliv online zkontrolovat, kolik máte naspořeno,
  • bezpečná investice – garance nezáporného zhodnocení Vašich prostředků,
  • ušetříte až 12 000 Kč ročně – daňové úlevy až do výše 12 000 Kč za rok.

Možnosti výplaty penze

Starobní penze

Je základní penzí, kterou sjednává každý. Peníze vám mohou být vyplaceny, pokud jste platili příspěvky minimálně po dobu 60 kalendářních měsíců a zároveň dosáhli věku 60 let. Penze se vyplácí doživotně. Účastník si může vybrat ze 6 schémat výplaty této penze nebo zvolit tzv. jednorázové vyrovnání, kdy mu jsou všechny peníze vyplaceny najednou.

Výsluhová penze

– Podmínkou vzniku nároku na výplatu výsluhové penze je placení příspěvků po dobu minimálně 15 let a sjednání této penze ve smlouvě. Doporučujeme vám proto, abyste uzavřeli výsluhovou penzi ve věku 18–45 let. Výsluhová penze je vlastně rychlejší variantou starobní penze. Prostředky evidované ve prospěch výsluhové penze mohou činit až 50% všech příspěvků.

Pozůstalostní penze

V případě úmrtí účastníka, který platil příspěvky minimálně 36 kalendářních měsíců a kterému nebyla vyplácena některá z penzí, vzniká oprávněným osobám nárok na pozůstalostní penzi. Ta se vyplácí ze všech prostředků evidovaných na účtu zemřelého účastníka. Oprávněná osoba si určuje dobu, po kterou se pozůstalostní penze vyplácí. Nejkratší lhůta vyplácení jsou 3 kalendářní měsíce.

Invalidní penze

Podmínkou vzniku nároku na invalidní penzi je její sjednání ve smlouvě, placení příspěvků po dobu nejméně 36 kalendářních měsíců a přiznání plné invalidní penze z důchodového zabezpečení i před uzavřením penzijního připojištění. Vložené finanční prostředky včetně státních příspěvků si můžete nechat vyplatit způsobem, jaký si sami zvolíte.


Pro nejlepší zhodnocení vkladu doporučujeme vkládat 500 Kč měsíčně. Od státu dostanete příspěvek až 1800 Kč ročně. Porovnejte si fondy a začněte šetřit.


ING Penzijní fond a.s. dosáhl průměrného zhodnocení za 16 let 5,21 % p.a. oproti průměrnému zhodnocení ostatních penzijních fondů ve výši 4,63 % p.a. V období ekonomické krize (v letech 2008 a 2009) nijak nezkrášlovali výsledky PF na úkor budoucího zhodnocení. Proto mohl klientům za rok 2011 připsat opět nadprůměrný výnos – 2,14%.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *